logo SZ NR 1 w Kłobucku
2 październik 2010 - Rajd o Puchar Przechodni Komendanta Hufca ZHP
OPIS I PRZEBIEG IMPREZY
- Przybycie na start rajdu: boisko szkolne Gimnazjum w Opatowie – zapoznanie się z regulaminem i wyjście na trasę rajdu
minNasza drużyna szła zgodnie z trasą, która wyznaczona była za pomocą nie tylko znaków patrolowychPodczas wędrówki oprócz podziwiania pięknych krajobrazów, drużyna musiała stawić się na wyznaczonych punktach kontrolnych gdzie czekały na nas różne zadania m.in. wykonanie pamiątkowej deseczki z logo swojej drużyny, złożenie namiotu z pałatek, rzut do celu, musieliśmy się wykazać znajomością m.in. Prawa Harcerskiego czy umiejętnością  przygotowania jajecznicy po harcersku.

- Po przejściu całej trasy doszliśmy do mety rajdu która znajdowała się na Górze Rębielskiej, gdzie odbyło się podsumowanie rajdu. Na uroczystym apelu zostały wręczone puchary i nagrody najlepszym drużynom a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy;
- Podczas Rajdu obowiązywały regulaminy: rajdu, musztry i ceremoniału, odznak, mundurów, bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania w rezerwacie i lesie oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
- Podczas rajdu drużyna oceniana była m.in. za: pracę w grupie, przestrzeganie musztry (meldunki), wykonanie zadań specjalistycznych, wiedzę harcerską oraz za umundurowanie.
- Rajd oceniany był w trzech kategoriach wiekowych: zuchy, harcerze oraz wędrownicy i harcerze starsi.

W tej edycji rajdu nasza drużyna zajęła I miejsce w kategorii drużyn starszoharcerskich i wędrowniczych, tym samym zdobyła Puchar Przechodni Komendanta Hufca. który będzie naszą własnością do następnego rajdu.

Podczas rajdu panowała miła, przyjacielska atmosfera, nie odczuliśmy stresu związanego z rywalizacją pomiędzy drużynami. Uczestnictwo w rajdzie to przede wszystkim czynny wypoczynek dla młodzieży. To również dobry sposób na poznanie naszej najbliższej okolicy oraz umocnienie przyjaźni z innymi drużynami.W tym roku nasza drużyna była najlepsza, musimy się postarać i wytrwale pracować , ponieważ jeżeli jeszcze dwa razy z rzędu uda nam się wygrać to Puchar komendanta zatrzymamy na własność.
 

Beata Kluba

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr