logo SZ NR 1 w Kłobucku

Dobiegła końca realizacja projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe - u nas pod roboczym tytułem „Europejska mobilność drogą do sukcesu zawodowego”

Czas na jego podsumowanie. Inne będzie ono niż poprzednie….. tak jak inny był ten projekt - przerwany przed mobilnością ostatniej grupy przez epidemię, która dotknęła cały świat. Podsumowalibyśmy go podobnie jak poprzednie - z rozmachem, wspólnie nie tylko z wszystkimi uczestnikami, ale także rodzicami uczniów biorących udział w projekcie, uczniami szkół podstawowych z naszego terenu oraz lokalnymi pracodawcami. Takie były plany, ale nie możemy ich zrealizować w zakładanej formie. Jednak to nie przeszkadza nam, by podsumować go w inny sposób. Życie w dużym stopniu przeniosło się do Internetu, a zatem my także za jego pośrednictwem podzielimy się z wszystkimi tymi, z którymi chcieliśmy się podzielić, naszymi doświadczeniami, wrażeniami, zdobytą wiedzą.

A zatem zapraszamy wszystkich do obejrzenia materiałów, jakie powstały podczas pobytu naszych uczniów na stażach oraz naszych nauczycieli na szkoleniach typu job shadowing we Francji i w Niemczech. Przenieśmy się tam, by zobaczyć, jak przebiegały poszczególne mobilności, a także jakie były ich efekty. Proszę zwrócić uwagę na potrawy przygotowywane przez uczestników, które na stałe weszły do programu zajęć praktycznych, jak również efekty pracy uczniów i nauczycieli branży mechanicznej i samochodowej, którzy także swoje nowe doświadczenia, jakie zdobyli w Berlinie, zaadaptowali do naszych polskich, szkolnych realiów.

Mamy nadzieję, że tą formą podsumowania naszego projektu dotrzemy do szerszej jeszcze grupy odbiorców, niż zakładaliśmy. Być może zachęcimy jeszcze więcej uczniów szkół podstawowych, by wybrali naszą szkołę jako miejsce do dalszej nauki, gdzie można realizować swoje ambicje np. poprzez zagraniczne staże. Liczymy także na lokalnych przedsiębiorców, którzy widząc, jak kształci się młodzież w naszej szkole, chętnie zatrudnią jej przyszłych absolwentów.

ZAPRASZAMY
UCZESTNICY PROJEKTU I KOORDYNATORZY

link do filmu na FB https://fb.watch/2xEKmmqV4D/

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr