Dnia 10 i 11 października 2019r. przeprowadzone zostały Młodzieżowe Wybory Parlamentarne 2019 w ramach akcji „Młodzi głosują” we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Nad przebiegiem wyborów czuwała Młodzieżowa Komisja Wyborcza w składzie: Kamil Majdzik, Olaf Cieślak, Julia Cieślak, Roksana Pluta, Emilia Jabłonka, Krawczyńska Karolina z kl. I LO p i Julia Bachniak, Klaudia Pawłowska, Julia Wilk, Weronika Cieśla, Sonia Krupińska kl. II LO oraz Konrad Kuc, Kacper Skowron, Izabela Sitek z kl. II TL+TP.

W głosowaniu udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich Liceum Ogólnokształcącego i Technikum, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia. Łącznie uprawnionych do głosowania było 564 osób. Oddano 398 głosy, w tym 32 głosów było nieważnych, a 366 głosy były ważne. W głosowaniu zwyciężył KW Prawo i Sprawiedliwość – 128 głosów, II miejsce uzyskał KW Konfederacja Wolność i Niepodległość– 85 głosów, III miejsce KKW Koalicja Obywatelska PO N. IPL Zieloni – 70 głosów. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: mgr Wojciech Grzybowski, mgr Bernardyna Leszczyńska i mgr Agnieszka Nowicka.

Szkołę do wyborów zgłosił (pobranie materiałów do głosowania, protokołu) oraz wyniki głosowania wprowadził elektronicznie na podstawie protokołu na platformie www.mlodzi.ceo.org.pl – mgr Wojciech Grzybowski.

{gallery}news_2019_2020/10/16{/gallery}