Dnia 23 października 2019 r. w RODN WOM w Częstochowie w Auli Forum odbyła się konferencja dla nauczycieli i uczniów pt. ,,Żołnierze Warszyca – Czas Nadziei, Pamięć i Tożsamość – Historia mówiona”.

Organizatorami byli WOM Częstochowa i Stowarzyszenie ,,Solidarność i Niezawisłość” w Częstochowie. Wygłoszone wykłady przybliżyły słuchaczom postaci Żołnierzy Wyklętych z naszego regionu Stanisława Lisieckiego ,,Jaguara” i Adama Łebka ,,Małego”. Historię II Komendy Konspiracyjnego Wojska Polskiego oraz filozoficzne aspekty terroru komunistycznego.

Na konferencji naszą szkołę reprezentowali uczniowie Katarzyna Strugacz, Julia Sieja, Dawid Spaczyński, Michał Trepka z klasy ITI pod opieką mgr Marka Nowaka.