1 października 2019 r. o godz.13.00 odbył się etap szkolny VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Głównym celem projektu edukacyjnego organizowanego od roku 2013 jest refleksja nad językiem ojczystym i uczenie historii. W tekstach dyktand pojawiają się bowiem postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Tym razem przybliżono „biblioteki uwikłane w historię”.

W konkursie uczestniczyło 13 uczniów z technikum ( J.Zawisza i N,Kik z kl.IITL, R.Żarnoch – IIITM) i liceum (M.Janowski, O.Floriańska, P.Postawa i W.Siwczyński z IIILO; O.Szymaczek, M.Ostrycharz, J.Jura i M.Jankowska – ILOg; K.Kubik i B.Łyko - ILOp). Komisja konkursowa w składzie: I.Dobringer-Jaworska, A.Maciosek, M.Rokosa, M.Śliwa i B.Zbrońska do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała Oliwię Szymaczek z klasy ILOg - uczennica uzyskała 87 punktów na 100 możliwych.

Dyktando zostało przesłane do Śląskiej Komisji Konkursowej, która poddaje wszystkie prace z całego województwa ponownej weryfikacji i kwalifikuje uczestników do etapu wojewódzkiego.

Oliwii życzymy powodzenia!!!