logo SZ NR 1 w Kłobucku

Złota, polska jesień. Dzisiejszy spływ można chyba uznać za wzorcowy.
Sprawdźmy, jakie też oceny za niego wystawili opiekunowie:

  • pogoda - 6
  • uczestnicy - 5+ (Łukasz, Adam - wiemy za co ...?)
  • zorganizowanie grupy - 5
  • umiejętności uczestników - 5
  • tempo płynięcia - 6
  • krajobrazy - 6
  • przyroda - 6
  • sprzęt - 4 -
  • opiekunowie - (wypadli najgorzej) mocne 3 - nie narzekali i nie zwracali uwagi ... nauczycielowi nie przystoi takie zachowanie ... :)

Nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Chłopcy z III MPS i Patryk pomocni, chętni do pracy, wzorcowo zajęli się kajakami i osprzętem. Pomogły chyba periodyzacje i ewaluacje Wychowawcy, choć samego Wychowawcy zabrakło... Zabrakło też tradycyjnego ogniska i kiełbachy, ale możliwe, że wśród mechaników brak amatorów wyrobów wędliniarskich ... kto wie? Za to jabłek na spływie nie zabrakło. Na wodzie drobne problemy pojawiły się przy drugiej cofce - jaźi. Podwodne kłody zrobiły swoje, ale wszyscy dali radę.

Cieszy nas i raduje taki stan rzeczy, że wśród Jedynkowej młodzieży jest tylu amatorów kajakarstwa, z którymi chce się pływać, zdrowie, przyrodę i ten sport propagując. To by było na tyle z dziś ...

Opiekunowie spływów pozdrawiają rzesze tegorocznych kajakarzy z Jedynki na Zagórzu i dziękują za wspólnie spędzony czas. Oj piękna ta nasza Liswarta, piękna ... i malownicza.

Jutro Michała - jeśli bociany do Michała zostały, podobno nie będzie mrozów przez grudzień cały... Michale, widzisz tam jakieś bociany ...?

Ciekawostka:
Tempo wiosłowania uzależnione jest od rodzaju spływu, charakteru odcinka rzeki, po której płyniemy, ilości i jakości przeszkód, pogody. Prowadząc grupę, szybkość płynięcia dostosowujemy do najsłabszej osady. Początkującym wodniakom bardzo trudno jest wdrożyć się do płynięcia w ustalonym tempie, często w pierwszych okresach szarżują, narzucając zbyt szybkie wiosłowanie, a później nie starcza im sił na płynięcia w tempie. Średniozaawansowana grupa spływowa płynąca w tempie 50 min. (50 min. wiosłowania, 10 min. przerwy) przebywa na spokojnej wodzie stojącej odcinek długości 4 - 5 km, a na rzece o średniej prędkości prądu, na której nie występują przeszkody od 5 do 7 km.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr