Dnia 06 września 2019 roku- uczniowie Naszej Szkoły- klasy I LO sp, I LO g, II LO, III LO wzięły udział   w konferencji popularnonaukowej nt: „ 80 Rocznica wybuchu II wojny światowej na ziemi kłobuckiej”.

Młodzież wysłuchała pouczających wykładów p. Adama Kurusa z IPN w Katowicach, p. płk dr hab. Juliusza Tyma z akademii Sztuki Wojennej w Warszawie oraz p. Jakuba Krupopa ze Stowarzyszenia Historycznego „Reduta” z Częstochowy.  Konferencja zorganizowana została przez Starostę Kłobuckiego p. Henryka Kiepurę oraz Burmistrza Kłobucka p. Jerzego Zakrzewskiego. Uczniowie zdobyli wiedzę nt. II wojny światowej w ujęciu regionalnym- film Bogusława Wołoszańskiego „Bitwa pod Mokrą –siła polskiej kawalerii”. Zobaczyli zdjęcia z archiwum IPN przedstawiające Kłobuck i okolice z czasów II wojny światowej. Była to lekcja historii, a jednocześnie przestroga dla młodego pokolenia, jakie okrucieństwo niesie za sobą wojna. Uroczystość uświetniły występy młodzieży z powiatu kłobuckiego, która śpiewem i deklamacją m.in. naszego ucznia Szymona Balcerzaka z klasy III LO wzbogaciła konferencję.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali p. dyr. Anna Nowicka, p. Joanna Zmora, p. Agnieszka Maciosek, p. Marta Wawrońska – Koch, p. Bernardyna Leszczyńska.