80 lat temu 1 września Niemcy zaatakowały Polskę. W powiecie kłobuckim rocznice rozpoczęcia II Wojny Światowej tradycyjnie obchodzone są w Mokrej. Patronat Narodowy nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Bitwa pod Mokrą to jedno z pierwszych starć zbrojnych Wojska Polskiego podczas II Wojny Światowej. Delegacja naszej szkoły ( p. Anita Ziomko-Nowak, p. Marek Nowak oraz uczennice Julia Bachniak, Julia Wilk IILO i Nicola Krawczyk IITG/TI ) uczestniczyła w tym doniosłym wydarzeniu.

Przedłużeniem oficjalnych uroczystości był piknik historyczny popularyzujący pamięć o wydarzeniach i bohaterach września 1939 r. Dla nas, nauczycieli i uczniów klas mundurowych, ciekawym doświadczeniem było spotkanie z delegacją przybyłą z miast: Równe i Ostróg, obecnie na Ukrainie, w których przed wojną stacjonowała Wołyńska Brygada Kawalerii Nawiązaliśmy kontakt z panem pułkownikiem Igorem Timoszczukiem komendantem Liceum Wojskowego w Ostrogu.

W „Biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą”, którego 10 km trasa prowadziła drogami Mokrej, gdzie bohaterskie walki toczyli żołnierze Wojska Polskiego, naszą szkołę reprezentował p. Michał Kalke.