Dnia 11 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbył się VISzkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem Potęga matematyki polega na pomijaniu wszystkich myśli zbędnych i cudownej oszczędności operacji myślowych, który skierowany jest do młodzieży kontynuującej naukę w liceum i technikum.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki: Pani Bożena Trzepizur i Pani Katarzyna Musialik. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach:
kategoria I – klasy pierwsze liceum i technikum,
kategoria II – klasy drugie liceum i technikum.

Uczniowie w ograniczonym czasie – 90 minut - rozwiązywali zadania o podwyższonym stopniu trudności, z zakresu materiału obejmującego następujące działy matematyki:
kategoria I – dział – FUNKCJA LINIOWA,
kategoria II – dział – FUNKCJA KWADRATOWA.

Wyniki VI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO przedstawiają się następująco:
KATEGORIA I
- dla klas pierwszych liceum i technikum:
I miejsce – Zawisza Julia – klasa I TL,
II miejsce -  Krawczyk Kinga – klasa I TG,
III miejsce -  Kluczniak Piotr – klasa I LO.

KATEGORIA II - dla klas drugich liceum i technikum:
I miejsce – Sikora Rafał – klasa II TE,
II miejsce -   Sołtysiak Wiktoria– klasa II LO,
III miejsce – Janowski Marcin – klasa II LO.

Celem konkursu jest poszerzanie wiadomości i umiejętności matematycznych, popularyzowanie matematyki wśród uczniów. Naszymi działaniami pragniemy rozbudzić pasję uczniów do przedmiotów ścisłych, zdopingować ich do wyciągnięcia wniosku, iż matematyka jest przydatna nie tylko ze względu na obowiązkową maturę, ale także ma zastosowanie w wielu dziedzinach życia zawodowego.