W dniu 28 maja 2019 r. trzynastu uczniów z pierwszej i drugiej klasy wzięło udział w dwóch warsztatach.

Pierwszy z nich na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej pt.: ”Świat pranków, trendsetterów i shockvertisingu” poprowadziła Pani dr inż. Anna Niedzielska. Młodzież podczas tych warsztatów dowiedziała się m.in. na czym polega prank marketing, flash mod czy też grywalizacja. Na zakończenie zajęć uczniowie podzieleni na grupy otrzymali zadanie zapromować lody Beny & Jerry’s stosując wcześniej poznane niekonwencjonalne „sztuczki” marketingowe.

Następnie Pan dr inż. Michał Sobociński zaprosił nas na kolejne spotkanie, tym razem na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki odbyliśmy zajęcia z programowania, a poprowadził je Pan dr Artur Jakubski. Przy użyciu silnika graficznego Unity 3D wszyscy uczniowie, a byli to mechanicy, graficy, jak i informatycy, z dużym zaangażowaniem programowali Amorka w prostej grze komputerowej.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Pani Marzena Bąk i Pan Rafał Orzełek.