12 maja 2019r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła we Wręczycy Wielkiej w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka.

Organizatorami uroczystości był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Gmina Wręczyca Wielka oraz OSP Wręczyca Wielka. W trakcie uroczystości Weronika Witt i Emil Wnuczek zostali nagrodzeni za zajęcie I i II miejsca w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznym ,, Młodzież zapobiega pożarom” organizowanym przez Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Kłobuck. W obchodach wzięli udział również harcerze, nasi uczniowie z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działającej w naszej szkole . Opiekę nad młodzieżą pełniła mgr Anita Ziomko-Nowak.