1 marca 2019r.  w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbył się XXIV Szkolny Turniej Matematyczny przeznaczony dla uczniów klas drugich liceum i technikum.

Trzy osobowe  zespoły klasowe układały kostki TAO, domino oraz tangram, rozwiązywały krzyżówki matematyczne  jak również  ciekawe zadania.

Wszystkie konkurencje były punktowane. Pierwsze miejsce zajęła klasa II TE+TL , drugie klasa  II TM/TP a trzecie klasa II TI .

Na zakończenie Turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe.

Celem tego i wszystkich poprzednich Turniejów jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów naszej szkoły, oraz zachęcanie ich do zgłębiania tajników tej może niełatwej, ale bardzo ciekawej dziedziny wiedzy.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, o czym świadczą wyniki przeprowadzonej na jego zakończenie ankiety. Na podstawie jej wyników organizatorzy utwierdzili się w przekonaniu, że cel został osiągnięty i każdy z uczniów czegoś poza wykraczający program się dowiedział.

Organizatorkami Turnieju były: mgr B. Trzepizur,  mgr E. Piguła, mgr B. Dobrowolska , mgr M. Nowak , mgr K. Musialik mgr K. Mrowiec.