Dnia 22 lutego 2018 w pracowni CNC został przeprowadzony egzamin certyfikujący dla uczniów klasy IV TM.

Certyfikowany operator HAAS CNC firmy ABPLANALP bo tak nazywa się ów dokument, daje uczniom, którzy go otrzymają przewagę na rynku pracy, podczas rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą.

Certyfikat obejmuje umiejętności:

• Obsługa pionowych centrów frezarskich oraz centrów tokarskich firmy HAAS,
  • Dobór i ustawianie narzędzi oraz parametrów obróbkowych obrabiarek CNC,
  • Tworzenie i wprowadzanie ręcznego programu do obsługi sterowania HAAS i FANUC,
  • Edytowanie programu,
  • Wykonywanie detali na obrabiarkach sterowanych numerycznie w oparciu o utworzony program obróbczy i dokumentację techniczną.

Oczywiście egzamin poprzedzony był całotygodniowym szkoleniem w naszej pracowni.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez Jacka Rudzkiego, certyfikowanego instruktora HAAS.

Egzamin zaś przeprowadził przedstawiciel firmy ABPLANALP inżynier Aplikacji Pan Dariusz Rydz.

Do szkolenia i egzaminu przystąpiło 7 uczniów ostatniej klasy Technikum Mechanicznego.

Przebieg egzaminu jak i wyniki pozwalają twierdzić, iż uczniowie Ci otrzymają certyfikat.