W dniu 6 lutego 2019 r. uczniowie klasy II TI, uczący się w zawodzie technik informatyk, przygotowali i wystąpili w akademii poświęconej Dniu Bezpiecznego Internetu.

W tym roku dzień ten obchodziliśmy pod hasłem „Działajmy razem”. Chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na zagrożenia występujące w Internecie. W tym celu przygotowaliśmy prezentację multimedialną, w której opisaliśmy niekorzystne zjawiska występujące w Internecie takie jak: phishing, grooming, cyberprzemoc, stalking, flaming, spoofing, piractwo komputerowe oraz przedstawiliśmy kodeks z zasadami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się w Internecie.

W celu propagowania sprzeciwu wobec hejtu w sieci, ale bez agresji i eskalowania przemocy, wykorzystaliśmy teledysk pt. „Przytul hejtera”. W teledysku wystąpili uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami. Nasz gość z Komendy Powiatowej w Kłobucku, sierż. sztabowy Tomasz Solnica, opowiedział o skutkach prawnych nieodpowiedniego zachowania się w Internecie (stosowanie cyberprzemocy, ściąganie oprogramowania z torrentów, konsekwencji umieszczania w sieci swoich filmów czy zdjęć). Na koniec przygotowaliśmy interaktywną krzyżówkę, w której znalazły się zagadnienia poruszone podczas akademii. Krzyżówkę rozwiązywała obecna na spotkaniu młodzież, a osoba, która jako pierwsza odgadła hasło została nagrodzona słodkim upominkiem.

Pani Dyrektor Bożena Trzepizur wręczyła podziękowania dla gościa i apelowała o rozsądek podczas surfowania po sieci. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu stały się już tradycją w naszej szkole, przy tej okazji chcemy podkreślić duże zaangażowanie ze strony KPP w Kłobucku w nasze przedsięwzięcie, za co serdecznie dziękujemy.

Nad przebiegiem imprezy czuwali: wychowawczyni klasy II TI - Katarzyna Mrowiec oraz nauczyciel przedmiotów informatycznych - Iwona Rykała.