W dniu 15.02.2019 r. odbyło się podsumowanie projektu - staż zagraniczny „Mobilność europejska drogą do sukcesu zawodowego" w ramach programu operacyjnego PO WER w Berlinie.

Nauczyciele Mirosław Cebula, Jacek Rudzki, Mariusz Desperak, Anna Kasprzak w terminie 04.02.2019 - 15.02.2019 zwiedzali i obserwowali zakłady pracy branży mechanicznej CNC oraz pojazdy samochodowe, wykonywali również przydzielone zadania. Dzisiaj nauczyciele otrzymali dokumenty Europass w wersji polskiej i niemieckiej oraz certyfikaty udziału w stażu zawodowym. Nauczyciele porównali system kształcenia zawodowego w Polsce i w Niemczech, poznali zabytki Berlina, wielokulturowość tego niezwykle dużego miasta, odkrywali walory smakowe kuchni niemieckiej, tureckiej, wietnamskiej, indyjskiej. Wszystko to było możliwe dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu z UE w ramach w/ w projektu. W kolejnym wyjeździe na praktyki i staże do Niemiec do Berlina uczestniczyć będą uczniowie wraz z nauczycielami - opiekunami.