logo SZ NR 1 w Kłobucku

Info

15 MARCA 2024 r. - Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku

Dnia 30 listopada 2018 roku odbyła się wycieczka programowa do Warszawy, której celem było zwiedzenie Giełdy Papierów Wartościowych oraz Centrum Pieniądza w Narodowym Banku Polskim.

W wycieczce uczestniczyły klasy IV TE/TL i II TE/TL oraz dwóch uczniów z klasy I TL. Opiekunami wycieczki były Panie Wioletta Szlązak, Anna Jędryszczak i Iwona Szczepaniak.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili siedzibę Giełdy Papierów Wartościowych. Obejrzeli posąg byka symbolizujący hossę - wzrost kursów, zegary odmierzające czas na największych giełdach w Londynie, Nowym Jorku , Kijowie, Pekinie i w Warszawie. Schody w kształcie dolara amerykańskiego i drugie symbolizujące wykres wzrostowy notowań. Sale notowań ciągłych oraz obejrzeli film edukacyjny o inwestowaniu na GPW i wypełnili karty pracy.

Po wyjściu z budynku Giełdy Papierów Wartościowych wszyscy udali sie na przerwę obiadową do Złotych Tarasów.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Pieniądza w Narodowym Banku Polskim. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach "Ale bank'' na których młodzież podzielona na pięć grup wykonywała określone zadania. Po zajęciach warsztatowych zwiedzaliśmy multimedialne muzeum. Największe wrażenie zrobiła na uczniach sztaba złota ważąca 12,5 kg , którą każdy mógł własnoręcznie podnieść a także milion złotych w banknotach dziesięciozłotowych. Uczniowie obejrzeli wystawę numizmatyczną poświęconą Janowi Pawłowi II, rozpoznawali prawdziwe pieniądze i rozróżniali je od fałszywych, wysłuchali historii pieniądza na ziemiach polskich i zobaczyli wystawę banknotów polskich – 200 niezwykłych eksponatów związanych z historią polskiego pieniądza. Wśród nich szkice i eksponaty autorstwa Andrzeja Heidricha.

Wszyscy bardzo zadowoleni wrócili do domu. Była to niezapomniana lekcja przedsiębiorczości i wspaniałe przeżycie wspominają uczniowie.

Opracowanie: Wioletta Szlązak

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr