logo SZ NR 1 w Kłobucku

Info

15 MARCA 2024 r. - Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku

W dniu 14 grudnia 29 uczniów z naszej szkoły pod opieką mgr Anity Ziomko–Nowak, mgr Anny Kasprzak oraz mgr Wojciecha Grzybowskiego uczestniczyło w wycieczce do Krakowa. Biorący udział w wyprawie wyjechali z Kłobucka o godzinie 6.40 i dotarli do Krakowa przed godziną 10.00.

W pierwszej części wycieczki uczniowie zwiedzali stałą ekspozycję Muzeum Galicja pt. „Śladami pamięci”. Wystawa opowiadała o wkładzie społeczności żydowskiej w kulturalny i gospodarczy rozwój Małopolski. Największy moduł poświęcony był tragicznym losom tej społeczności po II wojnie światowej.

Następnie wszyscy udali się do sali wykładowej, gdzie pracownicy działu Edukacji Muzeum przeprowadzili lekcję mającą charakter warsztatów. Zajęcia odbyły się z przewodnim motywem „Od stereotypu do dyskryminacji”. Celem było przekazanie podstawowej wiedzy na temat stereotypów i uprzedzeń oraz ich funkcjonowania, które często prowadzą do działań dyskryminacyjnych.

Około godziny 13 odbyliśmy krótki spacer po Krakowie. Trasa naszej pieszej wycieczki prowadziła od ulicy Dajwór na Wawel. Na Wawelu oddaliśmy hołd marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, w miejscu jego spoczynku w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Odwiedziliśmy również miejsce ostatniego spoczynku Marii i Lecha Kaczyńskich.

Ostatnią częścią naszej wyprawy było zwiedzanie kiermaszu świątecznego na Rynku. Do Kłobucka wróciliśmy około 20.00.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr