Na Jasnej Górze dokonano podsumowania akcji:„100 lecie Niepodległości – Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej placówki razem z nauczycielami, włączyli się aktywnie w akcję charytatywną organizowaną przez częstochowskie Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”.

Tegorocznej zbiórce żywności dla Polaków mieszkających na Kresach (Wilno, Grodno, Lwów), towarzyszyło hasło „100 lecie Niepodległości - Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Koncepcja tegorocznego projektu oparta była na powiązaniu idei wolontariatu z patriotyzmem.

W bieżącym roku we wsparcie Polaków zamieszkujących Kresy włączyło się ponad 230 placówek oświatowych, w tym również i nasza szkoła. Zbiórkę paczek w Zespole Szkół Nr 1 koordynowały panie pedagog, Anna Luberda-Sztyk i Monika Zych.

11 grudnia, w auli Jana Pawła II na Jasnej Górze, miało miejsce podsumowanie akcji, w którym uczestniczyły: Śląska Kurator Oświaty, Urszuli Bauer oraz dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie, Alicja Janowska. Podziękowania za zaangażowanie w niniejszą inicjatywę, z rąk Pani Kurator odebrała pedagog, pani Monika Zych.