logo SZ NR 1 w Kłobucku

W dniu 30.11.2018 r.odbyła się wycieczka do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy. Wzięło w niej udział 40 uczniów naszej szkoły z kilku klas.

Opiekę sprawowali p. Joanna Morawska, p. Anita Ziomko Nowak oraz p. Marek Nowak. Podróż trwała 3 godziny.

Po dotarciu na miejsce poszliśmy obejrzeć kilka ciekawych zakątków Wrocławia. Zaraz na początku zwiedziliśmy Ostrów Tumski - najstarszą zabytkową część Wrocławia, która powstała na wyspie na obszarze przepraw na Odrze. Wrocław nazywany jest również Miastem Mostów, których jest ponad 120. Zobaczyliśmy Most Piaskowy oraz Most Tumski, na którym zakochani wieszają kłódki na znak wiecznej miłości.

Widzieliśmy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego i zwiedziliśmy Ossolineum. Wrocław znany jest z ukrytych na ulicach niewielkich rzeźb krasnali. Obecnie jest ich 283 i stale zwiększa się ich liczba. Następnie udaliśmy się do Galerii Wroclavia na obiad i gorącą herbatkę.

Około godziny 16 nadszedł czas na główny punkt naszego programu Jarmark Bożonarodzeniowy zaliczany do kilku najładniejszych w Europie. Tam też dzięki bajkowym dekoracjom, zimowym piosenkom poczuliśmy prawdziwy klimat Świąt. Na wrocławskim Jarmarku górował wiatrak z szopką. Odwiedzających czekała moc atrakcji. Mogliśmy spróbować wielu pyszności, podziwiać unikatowe wyroby ceramiczne, ozdoby z drewna, bombki, kolorowe witraże oraz kosmetyki naturalne.

A to wszystko w tej pięknej bajkowej scenerii pełnej świateł i magii. Około 19 ruszyliśmy w drogę powrotną. Czas spędzony we Wrocławiu na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr