Z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Setnej Rocznicy jej Odzyskania w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyła się uroczystość, podczas której odznaczono wyróżniających się funkcjonariuszy i wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe.

W imieniu Ministra Sprawiedliwości oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach mjr Dariusz Małolepszy wręczył Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse na wyższe stopnie Służby Więziennej.

Na uroczystą odprawę przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Popów Bolesław Świtała, ksiądz proboszcz Parafii w Wąsoszu Górnym Tomasz Gil, Kierownik Oddziału Zewnętrznego AŚ w Częstochowie mjr Piotr Dębowski oraz przedstawiciele służb mundurowych i zaprzyjaźnionych szkół.

Na uroczystości naszą szkołę reprezentowały: pani dyrektor mgr Anna Nowicka i koordynator klas mundurowych mgr Anita Ziomko-Nowak. Warto wspomnieć że wydarzenie uświetnił muzycznie występ grupy AMOK z Miejskiego Domu Kultury w Kłobucku w której pasje artystyczne realizuje wielu naszych uczniów i absolwentów.