Dnia 11 listopada 2018 roku o godz.11.50 na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku władze miasta, poczty sztandarowe szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ZHP, kombatantów, straży pożarnej oraz mieszkańcy miasta zebrali się przy pomniku Jana Długosza, aby o godz. 12.00 wspólnie odśpiewać hymn państwowy w ramach akcji „NIEPODLEGŁA DO HYMNU”

Następnie wszyscy udali się do kościoła pw. Św. Marcina w Kłobucku gdzie odbyła się uroczysta Msza św. za Ojczyznę. Po zakończeniu mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali dookoła Rynku im. Jana Pawła II, aby uczcić 100 rocznicę Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką: p. Agnieszki Nowickiej i p. Laury Paludkiewicz. Samorząd Uczniowski wystawił poczet sztandarowy w składzie: Angelika Kuberska kl. III TŻ, Paulina Kostek oraz Dominik Wilk (z kl. II LO).