Dnia 10 listopada 2018r. o godz. 16.00 odbył się capstrzyk ulicami miasta z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczestnicy uroczystości: władze miasta i powiatu kłobuckiego, poczty sztandarowe szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ZHP, kombatantów, straży pożarnej, służby więziennej, policji oraz mieszkańcy miasta zebrali się przy pomniku Jana Długosza na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku, skąd następnie wyruszył marsz ulicami miasta.

W programie uroczystości znalazły się m.in. złożenie wiązanek kwiatów pod płytą Józefa Piłsudskiego przy kościele św. Marcina w Kłobucku, złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, złożenie kwiatów pod pomnikiem Matki Polki i pomnikiem Władysława Sebyły oraz apel pamięci. Następnie dalsza część obchodów Rocznicy Niepodległości odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Kłobucka p. Jerzy Zakrzewski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury p. Olga Skwara. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli wieczornicę patriotyczną „A to Polska właśnie”. W uroczystości udział wzięli: Dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką: p. Bernardyny Leszczyńskiej i p. Agnieszki Nowickiej. Samorząd Uczniowski wystawił poczet sztandarowy w składzie: Angelika Kuberska kl. III TŻ, Martyna Kiepura, Dominik Gloc (z kl. II LO).