9 października br. o godz.13.00 odbył się etap szkolny VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Głównym celem projektu edukacyjnego organizowanego od roku 2013 jest refleksja nad językiem ojczystym i uczenie historii.

W tekstach dyktand pojawiają się bowiem postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z technikum ( R.Pawłowski, A.Chmiel i P.Mikołajczyk z ITGI; K.Kłysińska - IVTEL; W.Gradzik – IIITŻ; W.Ceglarek – IITF) i liceum (M.Janowski i O.Trepka z IILO; J.Grzyb i J.Bartniak – ILO). Komisja konkursowa w składzie: I.Dobringer-Jaworska, A.Maciosek, M.Śliwa i B.Zbrońska do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała W.Ceglarek z IITF. Dyktando uczennicy zostało przesłane do Śląskiej Komisji Konkursowej, która poddaje wszystkie prace z całego województwa ponownej weryfikacji i kwalifikuje uczestników do etapu wojewódzkiego w Krakowie.

Weronice gratulujemy i czekamy na werdykt!