W dniach 2 – 4 października 2018 r. Hufiec ZHP Kłobuck był organizatorem wycieczki do Lwowa, w której uczestniczyła również młodzież z naszej szkoły: Nicola Krawczyk i Karolina Konc pod opieką hm. Beaty Pluty.

Harcerze zwiedzili najstarszą, zabytkową nekropolią lwowską gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Obrońców Lwowa oraz w miejscach pochówku wielu zasłużonych dla Polski ludzi kultury, nauki czy polityki m.in. Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Karola Szajnochy czy Władysława Bełzy.

Ponadto uczestnicy wyjazdu do Lwowa zwiedzili Rynek, Katedrę św. Jerzego, Basztę Prochową, Arsenał Królewski, Cerkiew Wołowską, Katedrę Lwowską, Katedrę Ormiańską i Operę Lwowską. Widoki panoramy miasta Lwowa z Kopca Unii Lubelskiej na wszystkich uczestnikach wyjazdu wywarły niezapomniane wrażenia.\

Wycieczka pod hasłem „Ocalić od zapomnienia” została zorganizowana w ramach obchodów jubileuszu 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości przez Komendę Hufca ZHP Kłobucku im. Bohaterów Bitwy pod Mokrą wraz ze Szkołą Podstawową im. Synów Pułku w Węglowicach dzięki wsparciu finansowemu: Powiatu Kłobuckiego, Gminy Kłobuck, Gminy Wręczyca Wielka i Gminy Opatów.

Wyjazd był dla młodzieży działającej w kłobuckim Hufcu wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu, umożliwiającą poznanie historii Orląt Lwowskich oraz oddanie hołdu młodym ludziom, którzy poświęcili swoje życie w obronie Ojczyzny.