Dnia 06 października 2018r. o godz. 14.15 w Kłobucku przy ulicy Targowej - koło budynku MOK zebrali się wszyscy uczestnicy obchodów. W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, poczet sztandarowy ZS Nr 1 ( Paulina  Kostek, Dominik Wilk, Dominik Gloc- kl. II LO, Angelika Kuberska - kl. III TŻ, Karolina Konc- kl.II TF).

W programie uroczystości znalazły się m.in. przemarsz ulicami Kłobucka, złożenie kwiatów pod: pomnikiem Władysława Sebyły, płytą Józefa Piłsudskiego, pomnikiem Matki Polk oraz pod obeliskiem upamiętniającym 100 – letnią rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie wszyscy udali się na Mszę Świętą do kościoła p.w. Św. Marcina w Kłobucku, gdzie nastąpiło uroczyste poświęcenie sztandaru Powiatu Kłobuckiego.

Kolejnym punktem uroczystości było przejście do budynku MOK w Kłobucku, w którym rozpoczęły się wystąpienia m.in. Starosty Powiatu Kłobuckiego – p. Henryka Kiepury (przywitanie zgromadzonych na uroczystości), Przewodniczącego Rady Powiatu p. Zbigniewa Pilśniaka (odczytanie uchwały Rady Powiatu w sprawie nadania sztandaru), prof. Marcelego Antoniewicza z Uniwersytetu Humanistyczno- Przyrodniczego w Częstochowie ( podanie uzasadnienie projektu heraldycznego) oraz innych przybyłych gości. Uroczystość uświetnił występ Dziecięco- Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej.

Uroczystości zakończyły się o godzinie 18.00.  W uroczystościach wzięli udział Pani Dyrektor Anna Nowicka oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego - p. Bernardyna Leszczyńska i p. Agnieszka Nowicka.