logo SZ NR 1 w Kłobucku

Dnia 1 października 2018 roku 10 uczniów klasy III Technikum Żywienia wzięło udział w IV warsztatach naukowych pt.: „INŻYNIER – ZAWÓD XXI WIEKU” na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej.

W ramach warsztatów uczniowie: obejrzeli prezentację na temat „Rola Wodociągów Częstochowskich w ochronie zasobów wodnych regionu”, którą przygotował i przedstawił p. Dariusz Roszak pracownik Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A.; wysłuchali wykładu wprowadzającego pt.: „Metody oczyszczania wód zużytych do celów bytowo – gospodarczych”, który przedstawił dr hab. inż. Tomasz Kamizela, Prof. P. Cz.

Ponadto wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych z zakresu: diagnostyki mikrobiologicznej środowiska, kondycjonowania osadów ściekowych i procesu rozdrabniania materiałów.

Po zakończeniu zajęć laboratoryjnych uczestnicy warsztatów przejechali do Oczyszczalni Ścieków w Kłobucku, gdzie miała miejsce dalsza część warsztatów. Uczniowie zwiedzili oczyszczalnię i zapoznali się z jej funkcjonowaniem.

Opiekę nad uczniami sprawowała p. Agnieszka Nowicka.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr