W dniu 26.09.2018 w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach "Lekcji Obywatelskich" oraz przygotowania do konkursu "Nasz pomysł na Ekośląskie".

W warsztatach  uczestniczyli uczniowie klasy II TUF+TŻiUG a przeprowadził je przedstawiciel Wydawnictwa KA.

W czasie spotkania uczniowie wysłuchali pogadanki i obejrzeli prezentację o funkcjonowaniu i roli samorządu ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia "funduszu obywatelskiego", dyskutowali o problemach lokalnych związanych z ekologią oraz przygotowywali w grupach wstępne projekty lokalnej akcji związanej  z walką ze smogiem. Prezentowali swoje pomysły aby wybrać najlepszy. Uczestnicy warsztatów otrzymali materiały informacyjne o polityce antysmogowej oraz pamiątkowe plecaki. Warsztatom i konkursowi patronuje Marszałek Województwa Śląskiego. Koordynatorem tego projektu z ramienia szkoły jest Lidia Ochocka.

Teraz czeka uczniów dalszy etap działań - praca nad projektem, który będzie wysłany do komisji konkursowej  Organizatora.