Dnia 20 września 2018 r. uczniowie z klas ILO, IILO, ITG/TI, IITF/TŻ pod opieką nauczycieli Anity Ziomko-Nowak, Bernardyny Leszczyńskiej, Wojciecha Grzybowskiego i Marka Nowaka uczestniczyli w uroczystej sesji, w formie wykładów uniwersyteckich w ramach obchodów XVII Dni Długoszowskich zorganizowanych przez Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne ,,Wieniawa” w MOK-u w Kłobucku.

Wykłady wygłosili prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska UHP w Częstochowie "Polska kultura teatralna XIX wieku w drodze do niepodległości", prof. dr hab. Andrzej Chwalba UJ w Krakowie "Czy Polska w 1918 roku mogła nie odzyskać niepodległości", prof. dr hab. Antoni Jackowski UJ w Krakowie (z powodu nieobecności profesora jego wykład odczytał pan Marek Śliwiński), "Rola geografii w utrwalaniu Niepodległości Polski".

Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładów związanych z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę.