W dniach 15 oraz 22 maja naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Gminnego nr 4 w Kłobucku. Dzieci zostały zaproszone przez nauczycielkę przedmiotów informatycznych - panią mgr inż. Iwonę Rykałę, która realizuje akcję pt. „Komputer uczy i bawi”.

Celem akcji było:

• wprowadzenie do świata technologii informacyjnych;
  • umiejętne korzystanie ze sprzętu komputerowego;
  • przestrzeganie zasad bezpiecznego użytkowania komputera;
  • rozwijanie aktywności poznawczej dziecka.

W czasie zajęć dzieci zostały zapoznane z następującymi zagadnieniami:

• budową komputera,
  • posługiwaniem się myszą komputerową i klawiaturą grając w gry edukacyjne,
  • zagrożeniami występującymi w sieci Internet, poznając dobrych Siciaków i złych Sieciuchów,
  • świadomym i bezpiecznym korzystaniu z sieci Internet na podstawie wybranych sytuacji zaprezentowanych w kreskówkach pt. Owce w sieci”.
  • tworzeniem rysunków w programie Paint.

Na koniec zajęć każdy przedszkolak został nagrodzony medalem i poczęstowany jabłkiem.

Dziękujemy dzieciakom i ich wychowawcy Pani Iwonie Tałaj oraz Pani Barbarze Patyk za przybycie do naszej szkoły. Było nam bardzo miło Was gościć, a i Wam dziękujemy za gościnę w Waszym przedszkolu.

W czasie całej akcji można było liczyć na pomoc uczniów ze wszystkich klas uczących się w zawodzie technik informatyk, Wam również dziękujemy.