W dniach 14.05-18.05.2018 dwunastu uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 udaje się na podsumowanie trwającego dwa lata projektu "Stara ojczyzna. Nowa ojczyzna" realizowanego w ramach programu Erasmus+ do Mittersill w Austrii.

Szkoła BORG Mittersill jest szkołą koordynującą projekt. Na uczestników oprócz pięknych widoków alpejskich szczytów czeka interesujący program a przede wszystkim praca w międzynarodowych grupach nad zagadnieniami przygotowanymi przez gospodarzy. Uczniowie wezmą również udział w imprezie podsumowującej projekt organizowanej przez gospodarzy wspólnie z lokalnymi władzami miasteczka Mittersill. Uczniowie z Zagórza palą się do pracy:). Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą pani Katarzyna Szymczyńska i pani Kamilla Strzeszyna.