Dnia 24 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. W organizację uroczystości aktywnie włączyli się uczniowie klasy II TŻ pod kierunkiem p. Agnieszki Nowickiej, przygotowując montaż słowno – muzyczny nawiązujący do historii i idei obchodów Dnia Ziemi.

Uroczystość swoimi osobami zaszczyciły: Dziekan Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej – prof. dr hab. inż. Małgorzata Kacprzak oraz Adiunkt w Katedrze Inżynierii Energii na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej – dr inż. Renata Włodarczyk.

W ramach obchodów Dnia Ziemi, Pani Dziekan wygłosiła dla uczniów ZS Nr 1 w Kłobucku wykład pt.: „Gospodarka obiegu zamkniętego szansą dla Ziemi”.

Po wykładzie nastąpiło podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Wydziałem Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej a Zespołem Szkół Nr 1 w Kłobucku.

Podczas uroczystości zostały zaprezentowane prace plastyczne, wykonane przez uczniów naszej szkoły, pod czujnym okiem p. Marty Wawrońskiej – Koch oraz wystawa, której treści nawiązywały do problematyki ochrony wód, gleb, powietrza, roślin i zwierząt (tak było, tak jest, tak być powinno).