18.04.2018 r. przeprowadzono eliminacje do III Powiatowego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „W służbie ojczyźnie” w ramach obchodów rocznicy „100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Do konkursu zgłosili się uczniowie: Marcin Janowski (ILOR), Kinga Kłysińska (IIITEL), Mateusz Bronis, Sebastian Praszczyk, Szymon Napieraj (IIITI), Krzysztof Wysocki (IVTI), Agata Hiszpańska, Kinga Żurkowska, Oliwia Olczyk (IILO).

Test opracowany przez panie: Dorotę Chalińską, Ilonę Dobringer-Jaworską i Beatę Zbrońską sprawdzał wiedzę na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego, ale przede wszystkim treść powieści politycznej XX-lecia międzywojennego – „Przedwiośnia”.

Do etapu powiatowego po zakwalifikowano:

• Sebastiana Praszczyka,
  • Krzysztofa Wysockiego,
  • Szymona Napieraja.

Komisja zarządziła dogrywkę pomiędzy Kingą Kłysińską i Marcinem Janowskim. Uczniowie rozwiązywali powtórnie krótki test (20.04.2018 r.). Lepszy wynik osiągnął Marcin i to on będzie (razem ze starszymi kolegami) reprezentować naszą szkołę podczas konkursu w Krzepicach.

Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy!