logo SZ NR 1 w Kłobucku

O godzinie 10.50 w małej sali gimnastycznej po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem: tworzymy kulturę szacunku w sieci
W imprezie wzięli udział: Rzecznik Prasowy KPP w Kłobucku sierż. sztab. Kamil Raczyński,  Asystent Wydziału Prewencji KPP w Kłobucku st. sierż. Tomasz Solnica, Pani Dyrektor Anna Nowicka, nauczyciele oraz uczniowie klas I i II.

Przedstawiciele Policji udzielili nam cennych wskazówek i rad dotyczących nowych przestępstw internetowych. Pragniemy dodać iż od 2010 roku, od początków obchodów,  Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku corocznie włącza się w DBI,  za co serdecznie dziękujemy.
Na dzisiejszej akademii poruszany był problem min. agresji i fali nienawiści w świecie wirtualnym. Organizatorzy imprezy, uczniowie z klasy III Technikum Informatycznego, zaprezentowali przygotowany specjalnie na tę okazję wywiad poświęcony niebezpiecznym zjawiskom występującym w sieci.  Wywiad przeprowadzony został wśród nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W rolę dziennikarki wcieliła się Karolina Grzyb z IIITŻ a dziennikarza Mateusz Bronis z IIITI.
Wyświetlone zostały również fragmenty filmu: Manipulacje w sieci oraz Cybreprzemoc – prześmiewcze serwisy internetowe
Rozsądny Facebookowicz, Michał Błaszczak z IVTI,  przedstawił sposób rozsądnego korzystania z portali społecznościowych.  Była również nietypowa rozmowa Ojca z Synem. W rolę Ojca wcielił się Kamil Tałaj z IITI, natomiast synem był Konrad Związek z IIITI a cała rozmowa przeplatała się z grą komputerową w tle.
Nie zabrakło również zasad jakimi powinniśmy kierować się  podczas komunikacji
z innymi.
Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Nowicka podziękowała klasie i opiekunom przygotowującym akademię oraz wręczyła podziękowanie Rzecznikowi Prasowemu KPP w Kłobucku sierż. sztab. Kamilowi Raczyńskiemu i Asystentowi  Wydziału Prewencji st.  sierż. Tomaszowi  Solnicy również z KPP Kłobuck, za czynny udział w obchodach DBI 2018 w naszej szkole.
Akademię przygotowali uczniowie z klasy IIITI pod kierunkiem nauczycieli:
K. Musialik, M. Bąk, I. Rykały i C. Michalskiego. Gościnnie w akademii wzięli udział: Kamil Tałaj z IITI, Karolina Grzyb z IIITŻ oraz Michał Błaszczak z IVTI.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr