logo SZ NR 1 w Kłobucku

Nasi wolontariusze uczyli się pracować z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.

Młodzież z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach promujących pracę z osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia integracyjne odbyły się w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie. Ich podsumowanie stanowił Pierwszy Bal Integracyjny dla uczniów Szkół Specjalnych z Częstochowy, powiatu częstochowskiego i kłobuckiego.

Na ponad dwie godziny, salę gimnastyczną ZSSB wypełnili uczniowie, rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele. Oficjalnego imprezy dokonał emerytowany biskup Antoni Długosz, który wraz poseł Lidią Burzyńską i dyrektorem Kuratorium Oświaty w Katowicach, Delegatury w Częstochowie, Alicją Janowską, objął honorowy patronat nad wydarzeniem.

Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do integracji społecznej i zwrócenia uwagi na problem niepełnosprawności oraz zjawiska wykluczenia społecznego. Organizatorem spotkania była Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej. Patronat medialny nad inicjatywą sprawowała TVP 3 KATOWICE, red. T. K. "NIEDZIELA", Radio "FIAT" i portal czestochowskie24.pl

Laura Paludkiewicz

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr