W piątek 12 stycznia 2018 r. nauczycielki: Olga Biernacka i Kamila Bogacz-Bugaj uczestniczyły w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Programu Erasmus+, który odbywał się w Warszawie w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowego.

Do wyboru było 16 paneli tematycznych, w tym interesujący nas Panel 2 - Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe: Akcja 1 Staże i praktyki zagraniczne dla uczniów i kadry kształcenia zawodowego. Nasze przedstawicielki wzięły również udział w popołudniowym panelu dotyczącym upowszechniania i wykorzystania rezultatów projektów. Bardzo istotne okazały się indywidualne spotkania z ekspertami, którzy odpowiedzieli na pytania i rozwiali wątpliwości.
Gościem specjalnym panelu dotyczącego staży zagranicznych była Minister Edukacji Anna Zalewska, która mówiła o tym, jak ważne jest kształcenie w zawodach i zapowiedziała wielki kongres dotyczący szkolnictwa zawodowego na wiosnę tego roku.