logo SZ NR 1 w Kłobucku

Dnia 30 listopada 2017 odbyło się pierwsze spotkanie w siedzibie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, na ul. Lewartowskiego 6. Spotkanie zainicjowane przez Dyrektora CKE w Warszawie, pana dr Marcina Smolika, zgromadziło nauczycieli języka obcego zawodowego z województw: podkarpackiego (Przemyśl), małopolskiego (Kraków), śląskiego (Kłobuck), opolskiego (Opole) oraz przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, ekspertów Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Województwo śląskie reprezentowała mgr Anna Kasprzak - nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku. Celem spotkania była analiza obecnie obowiązującej podstawy programowej kształcenia w zawodach w zakresie Języka Obcego Zawodowego (obowiązującej od 1 września 2017), omówienie projektu podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie języka obcego nowożytnego w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum, Branżowej Szkoły I - stopnia i Branżowej Szkoły II - stopnia (obowiązującej od 2019 r.) oraz zaproponowanie ewentualnych zmian i nowych rozwiązań w zakresie Języka Obcego Zawodowego w podstawie programowej kształcenia w zawodach od 2019 r. Celem spotkania jest wypracowanie zmian dotyczących efektów kształcenia zawodowego, ich szczegółów oraz kryteriów weryfikacji w podstawie programowej kształcenia zawodowego z uwzględnieniem Języka Obcego Zawodowego w oparciu o uwagi i praktyczne wskazówki nauczycieli i ekspertów.

            Według najnowszych ustaleń język obcy zawodowy stanie się wiec integralną częścią kształcenia zawodowego. Planuje się również ścisłą współpracę pomiędzy nauczycielami kształcenia zawodowego i języka obcego zawodowego oraz realizację różnych projektów edukacyjnych. Powstanie wiele nowych kwalifikacji zawodowych oraz wiele nowych branż zawodowych. Zmiany te podyktowane są zapotrzebowaniem na rynku pracy.

Do wiadomości podała Anna Kasprzak

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr