logo SZ NR 1 w Kłobucku

W dniach 10 – 12 listopada 2017 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami 99 Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.

Dnia 10 listopada 2017r. o godz. 16.30 przy pomniku Jana Długosza (na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku) zebrali się wszyscy uczestnicy uroczystości, na czele z władzami gminy i powiatu kłobuckiego. W programie obchodów znalazły się m.in. złożenie kwiatów pod płytą Józefa Piłsudskiego przy kościele św. Marcina w Kłobucku, capstrzyk ulicami Kłobucka, złożenie kwiatów pod pomnikiem Matki Polki i pomnikiem Władysława Sebyły oraz apel pamięci.

Następnie dalsza część obchodów Rocznicy Niepodległości odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku (przemówienia okolicznościowe, widowisko patriotyczne). W capstrzyku udział wzięli: Kinga Kłysińska kl. III TE+TL, Angelika Kuberska kl. II TŻ oraz Mateusz Bronis kl. III TI pod opieką: p. Bernardyny Leszczyńskiej, p. Agnieszki Nowickiej i p. Laury Paludkiewicz.

Dnia 11 listopada 2017 roku o godz.12.00 w kościele pw. Św. Marcina w Kłobucku odbyła się uroczysta Msza św. za Ojczyznę, w której udział wzięli uczniowie klasy II LO o profilu ogólnopolicyjnym: Paulina Głąb, Marta Kopalska i Bartłomiej Morawski, pod opieką: p. Magdaleny Trzepizur i p. Anity Ziomko – Nowak.

Dnia 12 listopada 2017 roku o godz.13.00 w kościele pw. Św. Marcina w Kłobucku odbyła się uroczysta Msza św. za Ojczyznę, transmitowana przez TVP Polonia z udziałem najwyższych władz kościelnych i powiatowych, w której udział wziął poczet sztandarowy w składzie: Kinga Kłysińska i Maryla Krasińska z kl. III TE+TL oraz Mateusz Bronis z kl. III TI, pod opieką p. Agnieszki Nowickiej.

Do wiadomości podała Agnieszka Nowicka.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr