logo SZ NR 1 w Kłobucku

Info

00

W dniu 7 listopada klasy kształcące się w zawodzie technik informatyk pod opieką Iwony Rykały oraz Marzeny Bąk udały się na wycieczkę do Zakładu Produkcji Poduszek Powietrznych ZF TRW.

Celem naszej wycieczki było poznanie pracy specjalisty informatyka w zakładzie produkcyjnym o zasięgu międzynarodowym. Zakłady TRW istnieją w Częstochowie od 26 lat. W 2015 r. koncern połączył się z globalnym dostawcą branży motoryzacyjnej ZF. Obecnie posiada około 23 placówek w ponad 40 krajach na świecie. W sierpniu 2016r. uruchomiono Centrum Informatyczne, zatrudniające obecnie 100 informatyków świadczących usługi dla Europy centralnej.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z panią  z działu HR, która opowiedziała nam o programie praktyk i staży oraz obejrzeliśmy film o zakładzie.

Następnie udaliśmy na halę produkcyjną, gdzie poznaliśmy cały etap produkcji poduszki powietrznej oraz widzieliśmy jej wybuch w laboratorium.

Kulminacyjnym momentem naszej wycieczki było spotkanie z pracownikami z działu IT, które na naszych uczniach zrobiło największe wrażenie. Panowie informatycy pokazali nam jedną z serwerowni, w której znajdowało się dużo sprzętu, a w szczególności robot służący do wykonywania kopi zapasowych ogromnych ilości danych, mierzonych w petabajtach. Zaprezentowano nam również struktury działu IT, systemy działające w korporacji oraz budowę nowoczesnej serwerowni ze specjalnym systemem chłodzenia tzw. zimnym korytarzem.

Dziękujemy Dyrekcji oraz pracownikom za umożliwienie nam zwiedzenia zakładu. Byliśmy pierwszą szkołą średnią o profilu informatycznym, która uzyskała możliwość poznania pracy Centrum Informatycznego.

Do informacji podała I. Rykała

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr