Biblioteka szkolna

Nauczyciele bibliotekarze: mgr Beata Pluta, mgr Agnieszka Detka, mgr Małgorzata Rokosa

Biblioteka szkolna jest pracownią interdyscyplinarną, ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców, ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej oraz jednym z ogniw ogólnokrajowej sieci bibliotecznej. Służy realizacji programu nauczania i wychowania oraz przygotowuje uczniów do korzystania z innych bibliotek i ośrodków informacji.

Pracownia dysponuje bogatym księgozbiorem podręcznym, lekturami szkolnymi, literaturą popularnonaukową, czasopismami i prasą codzienną. Uczniowie mogą swobodnie korzystać z czytelni multimedialnej, będącej częścią integralną biblioteki.

Biblioteka szkolna czynna  jest we wszystkie dni nauki szkolnej, od godz. 8.00. do 17.00.