min_1W dniach 03–06.03.2016 roku w Jakuszycach koło Szklarskiej Poręby, odbywał się 40. jubileuszowy Bieg Piastów, jedna z największych masowych imprez narciarstwa biegowego w Polsce i na świecie. Od wielu lat, bieg ten zaliczany jest do światowych biegów długodystansowych „Wordlopped” jako edycja Pucharu Świata oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski. W tym roku w Biegu Piastów wzięło udział około 5500 narciarzy z całego świata, którzy od piątku do niedzieli rywalizowali na różnych dystansach. W piątek odbywał się bieg na 12,5km i 25km techniką klasyczną, w sobotę biegi na dystansie 54km techniką klasyczną. W niedzielę narciarze rywalizowali na dystansach 28km techniką dowolną oraz 9km techniką klasyczną. Tradycyjnie w Biegu Piastów już po raz dwudziesty udział wzięła grupa 10 uczniów, 3 absolwentów oraz 2 nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, którzy rywalizowali na trasie 12,5 km oraz 28km.
W Biegu Piastów naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Morawski, Mateusz Kamiński, Bartosz Kilan, Konrad Białek z klasy ITI, Tomasz Napieraj IIILO, Łukasz Grzybowski ITP, Hamara Michał, Radosław Wilk, Marta Michalska IIIK, Ewa Dulak IVTŻ. Opiekunami grupy szkolnej oraz organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego: Witold Morawski i Mariusz Nicia.

Do wiadomości podał:p.W. Morawski