Sukces naszych piłkarzy!
minReprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Technicznych w Halowej Piłce Nożnej, który rozegrany został w dniach 23-24.02.2015r. w Hali Sportowej „Częstochowa" pod patronatem Ministra Sportu RP i Prezydenta Miasta Częstochowy. W imprezie, oprócz naszej drużyny, udział wzięły reprezentacje 8szkół, w których prowadzone są kierunki techniczne, m.in. z Bielska – Białej, Częstochowy, Chorzowa, Tarnowskich Gór, Wielunia czy też Włoszczowy.W pierwszym dniu turnieju rozegrane zostały grupowe mecze eliminacyjne, w których nasi uczniowie pokonali drużyny Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie i Zespołu Szkół w Chorzowie oraz zremisowali z Zespołem SzkółPonadgimnazjalnych nr 2 z Włoszczowy. Wyniki te zapewniły im pierwsze miejsce w swojej grupie i awans do półfinału imprezy, w którym pokonali Zespół Szkół Budowlanych z Bielska – Białej. W finale częstochowskiego turnieju nasi piłkarze musieli jednak uznać wyższość drużyny Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie.
Oprócz bardzo dobrego występu całej drużyny, doskonałą dyspozycję strzelecką zaprezentował Krzysztof Rendak, uczeń kl. III Technikum Mechanicznego naszej szkoły, który strzelił w turnieju najwięcej bramek (13) i zdobył prestiżowy tytuł „króla strzelców turnieju".
Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku: Rafał Wróbel, Patryk Zakrzewski, Tomasz Górnik, Rafał Kudroń, Piotr Korczak, Sebastian Turek, Radosław Sądel, Mateusz Kiepura, Tomasz Napieraj, Patryk Ryng, Krzysztof Rendak. Opiekunowie: Piotr Borowski, Wojciech Grzybowski.
Uczniowie za swoją bardzo dobrą postawę otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody w postaci sprzętu piłkarskiego, które wręczali m.in. Damian Lewandowski, prezes Hali Sportowej Częstochowa,przewodniczący częstochowskiej Rady Miasta Zdzisław Wolski oraz zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak.
Klasyfikacja turnieju:
1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie
2. Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie