W dniu 28 listopada 2019 roku na sali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku, odbyły się Powiatowe Mistrzostwa szkół średnich w koszykówce chłopców. Mistrzostwa były rozgrywane systemem gry "każdy z każdym", czas gry 2 x 12 minut.

Do sportowej rywalizacji przystąpiły 4 szkoły z naszego powiatu, łącznie rozegrano 6 meczy. Nasz zespół wspiął się na szczyt swoich możliwości wygrywając bezapelacyjnie wszystkie spotkania, kończąc sportową rywalizację na 1 miejscu. Koszykarze z naszej szkoły do każdego spotkania podchodzili z pełną determinacją, odpowiedzialnością za każdą piłkę i akcję, zaangażowaniem i wolą walki. Debiutanci z pierwszych i drugich klas pokazali się z najlepszej strony podchodząc do każdego spotkania bez żadnej tremy i walcząc jak równy z równym. W szczególności serdecznie chcielibyśmy podziękować uczniom z klasy IV TM i III MPS za godne reprezentowanie szkoły na zawodach powiatowych z piłki koszykowej, ponieważ był to ich ostatni występ w barwach naszej szkoły. Najwięcej punktów dla naszej drużyny w całym turnieju zdobyli: Kuba Glajzner 27 pkt, Mikołaj Stępień 21 pkt, Piotr Bajor 8 pkt, Bartosz Soluch 7 pkt, Tomasz Drzazga 6 pkt, Dominik Szkopiński 2 pkt.

Skład drużyny: Kuba Glajzner IV TM, Mikołaj Stępień IV TM, Piotr Bajor IV TM, Gracjan Łuniewski III MPS, Patryk Wręczycki I MRW, Dominik Szkopiński II TGI, Marcin Kotala II MRW, Dawid Koza II TMB, Tomasz Drzazga I TMG, Bartosz Soluch I TMG, Kamil Bujak I TI, Mateusz Lis I MPS.Trenerzy: Mariusz Nicia, Michał Szczypior

Wyniki spotkań:

ZS Nr 1 im. J. Kilińskiego Kłobuck - ZS im. W. Broniewskiego Krzepice 23:6