Jak pracuje oficer prasowy?
min01.12.2016r. uczniowie klas II o profilu ogólnopolicyjnym, uczestniczyli w KPP w Kłobucku, w zajęciach programowych nt. pracy rzecznika prasowego w policji. W trakcie zajęć zostali zapoznani z zasadami i uregulowaniami prawnymi obowiązującymi przy udzielaniu informacji mediom. W części praktycznej uczniowie mieli za zadanie wcielić się w rolę rzecznika prasowego. Otrzymali do przeczytania komunikaty dotyczące zdarzeń drogowych, a następnie mieli je przekazać do kamery. Jak się okazało, było to dla niektórych bardzo stresujące, znaleźli się i tacy, którzy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Młodzież z zaciekawieniem oglądała nagrania, mogliśmy się dzięki nim przekonać, że publiczne wystąpienia przed kamerą nie są wcale łatwe. Spotkanie koordynowali: mgr Anita Ziomko-Nowak i mgr Michał Kalke.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak