Warsztaty z pierwszej pomocy
pomoc
W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „SZKOŁA WOLNA OD DOPALACZY” w dniu 11 stycznia br. uczniowie naszej szkoły z klas IILO, IIILOe1 i IIITE/TL o profilu ogólnopolicyjnym wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej prowadzonych przez wykładowców i studentów Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie - kierunek Inżynieria Bezpieczeństwa. W ramach spotkania młodzież wysłuchała prelekcji i uczestniczyła w zajęciach praktycznych, podczas których uczniowie mieli możliwość ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby. Ponadto młodzież została zapoznana z kierunkami kształcenia na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
Celem zajęć było nabycie i utrwalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Jest to wiedza i zespół czynności, które powinniśmy posiadać i często ćwiczyć. Dzięki tym umiejętnościom możemy uratować życie członka najbliższej rodziny, przyjaciela lub nieznajomego. Czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy wykonujemy w razie urazu lub nagłego ataku choroby po to, aby zminimalizować niekorzystne następstwa - zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej. Pierwsza pomoc nie jest skomplikowana, ale ważne jest, by każdy dokładnie zapoznał się z zasadami jej udzielano.

Do wiadomości podała p. B. Pluta