"Bezpieczna droga do szkoły – Ruch drogowy w pytaniach i odpowiedziach"
min20.11.2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku odbył się konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, skierowany do uczniów klas II i III szkół podstawowych powiatu kłobuckiego. Dzieci rozwiązywały test składający się z pytań, rebusów i łamigłówek. Jak co roku nasze uczennice z kl. IILO o profilu policyjnym, działające w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego zostały włączone w jego organizację. Pomagając policjantom podczas tego typu akcji nasi uczniowie nabierają nowych doświadczeń i umiejętności, a swoją postawą dają dobry przykład młodszym kolegom ze szkół podstawowych.
Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwali: pani Dyrektor SP nr 1 w Kłobucku Aleksandra Klimza, Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Zbigniew Legodziński, przedstawiciel WRD sierż.szt. Marcin Grześczak, oficer prasowy mł. asp. Marta Ladowska, przedstawicielki WORD-u w Częstochowie – panie Sabina Matera i Anna Stępień, koordynator klas policyjnych ZS Nr1 w Kłobucku p. Anita Ziomko-Nowak oraz zaangażowane w organizację konkursu nauczycielki – panie Danuta Papierz, Magdalena Klecha-Jabłońska i Beata Kotasińska.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak