„Bezpieczna droga do szkoły 2015"
min25.09.2015r. nasi uczniowie z kl. IILO należący do Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego włączyli się w działania „Bezpieczna droga do szkoły 2015". W ramach tej akcji , w pobliżu Szkoły Podstawowej nr1, można było zobaczyć wspólne patrole uczniów z klas o profilu ogólnopolicyjnym i policjantów wydziału ruchu drogowego. Jest to kolejny rocznik młodzieży włączony w działania prewencyjne policji, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci obejmują szczególnym nadzorem drogi przy szkołach powiatu kłobuckiego mierząc prędkość, sprawdzając wymagane dokumenty i stan trzeźwości kierujących. Młodzież z klas policyjnych przeprowadzała natomiast dzieci przez najbardziej ruchliwe przejścia dla pieszych, ucząc jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Działania tego typu, również dla licealistów, są świetną okazją do zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności. Akcję koordynowała p. AnitaZiomko-Nowak.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak