„Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"
min_128.09.2015r. Policjanci z Kłobucka odwiedzili naszą szkołę aby spotkać się z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowe, podczas spotkania opowiadali o trwającej w naszym województwie kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Głównym celem spotkania kłobuckich policjantów z uczniami klas drugich i trzecich Szkoły Zawodowej było ograniczenie zdarzeń drogowych i ich tragicznych skutków wśród młodych kierowców. Propagowali zasady bezpiecznej jazdy i zachowania zgodnego z przepisami ruchu drogowego. W trakcie spotkania policjanci przekazywali młodzieży wiedzę dotyczącą odpowiedzialności kierowców za bezprawne zachowania na drogach. Zwracali także uwagę na problem pijanych kierowców, brawurę i „krótkowzroczności" za kierownicą. Stróże prawa skupili się na zmianach w przepisach ruchu drogowego, które w szczególny sposób dotyczą młodych kierowców oraz zaprezentowali sprzęt do mierzenia zawartości alkoholu w organizmie. Podczas spotkania uczniowie mieli także okazję obejrzeć prezentację i filmy obrazujące skalę zdarzeń drogowych spowodowanych przez młodych kierowców.
Spotkanie koordynowała mgr A. Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała: p. A. Ziomko-Nowak