Strzelcy w Kochanowskim
min09.12. 2014 r. odbyły się I Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego w Częstochowie. Zaproszeni na nie zostali uczniowie klas mundurowych ze szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, powiat kłobucki reprezentowała nasza drużyna w składzie: Karolina Król, Tomasz Napieraj–IILOe2, Jakub Jantos-IILOe1. Zawody miały na celu popularyzację strzelectwa sportowego oraz integrację międzyszkolną.
Zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach; pistolet pneumatyczny i karabin pneumatyczny. Nasi uczniowie mieli więc okazję do kontaktu z różnymi typami broni oraz sprawdzenia i weryfikacji posiadanych umiejętności. Wymogiem organizatora był mieszany skład drużyny aby zachęcić dziewczęta do rywalizacji strzeleckich. Nasza drużyna zajęła VI miejsce.W czasie zawodów opiekę nad uczniami sprawowały: mgr A. Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała: p. A. Ziomk-Nowak