Warsztaty przeciw wykluczeniu prawnemu
minmin_1min_2Uczniowie klas realizujących rozszerzenie "Edukacja ogólnopolicyjna”, 13 listopada br. uczestniczyli w warsztatach pt. "Edukacja szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu”. Projekt pod tym samym tytułem, stanowi kontynuację działań realizowanych w ramach polityki edukacyjnej Ministerstwa Sprawiedliwości przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.  Podczas warsztatów uczniowie otrzymali opracowanie innowacyjnych materiałów szkoleniowych na temat prawa. W czasie zajęć przeprowadzono symulację rozprawy sądowej, w której uczniowie odgrywali role procesowe: sędziów, prokuratorów, oskarżonych, pokrzywdzonych i świadków w oparciu o zadane studium przypadku. Ewaluacja zajęć potwierdziła, iż takie spotkania edukacyjne przyczyniają się do istotnego zwiększenia wiedzy na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i praw przysługujących w sądzie.

Do wiadomości podała p. M. Zych