min2 października już po raz jedenasty odbył się bieg im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy (powiat zawierciański). Organizatorem zawodów był Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach oraz Nadleśnictwa Siewierz. Przypominamy, iż zawody są organizowany ku pamięci policjanta, który zginął na służbie podczas pościgu w 2003 roku.  W tym roku zgłosił się 400 zawodników, nie zabrakło również policjantów z Kłobucka, nauczycieli, młodzieży oraz absolwentów naszej szkoły (Damian Przygoda i Artur Pelikan).
Aż dwa miejsca na podium zajęli nasi uczniowie: Mateusz Pawełczak zajął 2 miejsce, a Wojciech Toporek 3. Również drużynowo zajęliśmy zaszczytne 2 miejsce w Polsce. W zawodach oprócz Mateusza i Wojtka, brali udział następujący zawodnicy: Bartosz Pacuła, Patrycja Piekarska, Klaudia Szymańska,  Sebastian Belka, Alicja Jeziorska, Anna Strugacz, Wioletta Pieniążek, Agata Wąsińska, Magdalena Mielczarek.
Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciel: p. Mariusz Nicia i p. Michał Kalke, który wziął udział w biegu w kategorii OPEN.
Opiekunów bardzo cieszy tak duże zainteresowanie biegami wśród pierwszoklasistów, którzy nieprawdopodobnie dobrze zaprezentowali się na tak wymagającej trasie i już zapowiedzieli start w zawodach za rok.
Opiekunowie i zawodnicy składają podziękowania Dyrekcji naszej szkoły za umożliwienie startu w tak prestiżowej imprezie biegowej.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom  i ich opiekunom oraz  życzymy kolejnych sportowych sukcesów!
Wyniki szczegółowe tutaj:

Do wiadmości podał p. M. Kalke